Previous Topic

Next Topic

Book Contents

Book Index

Okno edycyjne

IKONAoknolub ENTER - Okno edycyjne - wszystkie dane bieżącego rekordu.

Wykaz pracowników składa się z około setki kolumn (pól), aby nie był zbyt zagmatwany, większość z nich została ukryta. Każdy operator może sobie sam ustalić, które pola chce widzieć na ekranie, służy do tego ikona IKONAkartkiTabele. Zobacz - Dostosowanie układu kolumn. Aby móc zobaczyć wszystkie pola danego rekordu wystarczy nacisnąć klawisz ENTER, kliknąć ikonę IKONAoknolub LKMx2 bieżącego pracownika. W efekcie otwarte zostanie okno z informacjami, które podaliśmy podczas jej zakładania. Możemy przeglądać dane lub je korygować. Po zmianie pamiętajmy, aby je zapisać przed wyjściem z opcji - BUTTONzapisz.

W górnej linii okna edycyjnego, w którym znajduje się kartoteka bieżącego (czyli tego, na którym aktualnie znajduje się kursor w głównym wykazie pracowników) rekordu znajduje się imię oraz nazwisko danego pracownika. Aby obejrzeć dane innego pracownika nie musimy wracać do listy wszystkich osób. W dolnej linii okna znajduje się "przewijarka" bazy. Dzięki ikonom umieszczonym na tym pasku możemy przejść do rekordu:

IKONApnPierwszy

IKONApnPoprzedni

IKONApnNastepny

IKONApnOstatni

pierwszego,

poprzedniego,

następnego,

ostatniego.

Mamy również do dyspozycji inne ikonki ułatwiające obsługę okna: IKONAdrzewoRozwin i IKONAdrzewoUkryj.Pierwsza z nich rozwija wszystkie plusiki, czyli całą strukturę kartoteki, a druga zwija.

Dodatkowo w programie KADRY-PŁACE BILANSkp

W pracy kadrowej niejednokrotnie musimy zmieniać różne dane znajdujące się w kartotece osobistej pracownika. Modyfikacja pola nie kasuje jego poprzedniego zapisu a jedynie go zastępuje. Poprzednia wartość jest przenoszona do historii pola. Dzięki temu nawet po kilku latach będziemy mogli przeglądać wszystkie wcześniejsze zmiany. Aby wyświetlić na ekranie listę, wystarczy kliknąć ikonę IKONAolowekKartoteka. Oprócz wartości, jakie były poprzednio w danym polu, możemy również zobaczyć, kto i kiedy dokonał zmian.

Zobacz także

Wykaz pracowników

Świadczenia lub przerwy

Wyszukiwanie - F4

Składniki Stałe - F6 oraz Tymczasowe - F7

Dane ZUS

Umowy - Zlecenia

Dane o rodzinie - F10